Tulokset

Lemp. II Hakkari-hiihto/ SAUL pm 12.1.16

T U L O K S E T

© Lempäälän Kisa

Kilpailun sarjat: N6; M8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; N50; N60; N65
; M70; M75; M80; M40; M50; M60; M65; M30; M35


N6 Naiset 6 vuotta 0.6 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lidia Karislahti         Lempäälän Kisa                4.58,8

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapeli Karislahti        Lempäälän Kisa                3.52,3
  2. Elais Vähä-Ypyä          Pirkkalan Hiihtäjät           4.16,1       0.23,8

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Teiskon Urheilijat            6.32,9
  2. Akseli Pesu              Pirkkalan Hiihtäjät           6.36,5       0.03,6
  3. Otso Luodeslampi         Lempäälän Kisa                7.52,9       1.20,0
  4. Arttu Formisto           Lempäälän Kisa                8.01,4       1.28,5
  5. Pietu Penttilä           Lempäälän Kisa                8.42,0       2.09,1
  6. Toivo Lehtinen           Lempäälän Kisa                8.52,2       2.19,3
  7. Aapo Närhi               Lempäälän Kisa                9.35,2       3.02,3

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iina Niemelä             Lempäälän Kisa                7.15,4
  2. Niia Niemelä             Lempäälän Kisa                7.18,6       0.03,2
  3. Helmi Haavisto           Tampereen Pyrintö             7.30,3       0.14,9
  4. Elisabet Kujanpää        Valkeakosken Haka             7.40,9       0.25,5
  5. Lotta Tolvanen           Lempäälän Kisa                8.12,8       0.57,4
  6. Essi Ilomäki             Tampereen Pyrintö             8.30,7       1.15,3
  7. Emilia Ylilehto          Lempäälän Kisa                9.10,9       1.55,5
  8. Vilja Hujanen            Viialan Viri                  9.26,2       2.10,8
  9. Selma Kuoppala           Lempäälän Kisa               10.17,3       3.01,9

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Pitkänen          Teiskon Urheilijat            9.40,8
  2. Onni Tiira               Tampereen Pyrintö            10.20,2       0.39,4
  3. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys             10.20,3       0.39,5
  3. Luukas Lipponen          Lempäälän Kisa               10.20,3       0.39,5
  5. Aukusti Arvola           Pirkkalan Hiihtäjät          10.48,6       1.07,8
  6. Miika Niemelä            Lempäälän Kisa               10.52,9       1.12,1
  7. Tuomas Närhi             Lempäälän Kisa               10.56,0       1.15,2
  8. Konsta Uuttera           Ylöjärven Ryhti              10.57,0       1.16,2


N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella Noora Haapalehto    Lempäälän Kisa               10.06,1
  2. Viveka Kuivalahti        Tampereen Pyrintö            12.24,4       2.18,3

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pinja Kianta             Lempäälän Kisa                9.11,2
  2. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö             9.28,4       0.17,2
  3. Vilma Pesu               Pirkkalan Hiihtäjät          10.02,3       0.51,1
  4. Tessa Salmia             Lempäälän Kisa               10.22,8       1.11,6
  5. Elli Kuoppala            Lempäälän Kisa               10.29,8       1.18,6

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leevi Lampén             Lempäälän Kisa                8.39,7
  2. Leevi Lipponen           Lempäälän Kisa                8.39,9       0.00,2
  3. Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa              8.43,2       0.03,5
  4. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa                8.43,7       0.04,0
  5. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa                8.56,9       0.17,2
  6. Juha Närhi               Lempäälän Kisa                9.46,7       1.07,0
  7. Samuli Jalonen           Lempäälän Kisa               12.54,5       4.14,8

N16 Naiset 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa                8.20,4
  2. Vilma Tuominen           Tampereen Pyrintö             8.46,6       0.26,2
  3. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö            10.43,5       2.23,1

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti              12.55,9
  2. Emil Piippo              Kankaantaan Kisa             13.18,7       0.22,8
  3. Joonas Nieminen          Lempäälän Kisa               13.21,5       0.25,6
  4. Kalle Ijäs               Ylöjärven Ryhti              13.45,0       0.49,1
  5. Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa               13.50,0       0.54,1
  6. Otto Niemelä             Tampereen Pyrintö            16.30,1       3.34,2

N50 Naiset 50 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jaana Kuittinen          Kunto-Pirkat                 10.08,6


N60 Naiset 60 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Berg                Kunto-Pirkat                 10.24,1

N65 Naiset 65 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sinikka Salo             Kunto-Pirkat                 11.20,4

M70 Miehet 70 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mauno Myllymäki          Kunto-Pirkat                  9.11,1
  2. Pekka Forss              Kunto-Pirkat                  9.23,6       0.12,5
  3. Tapio Rajamäki           Kunto-Pirkat                  9.36,9       0.25,8
  4. Reijo Kauppila           Kunto-Pirkat                 11.51,1       2.40,0

M75 Miehet 75 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aimo Virkki              LeKi                         11.35,5
  2. Lauri Tahvanainen        LeKi                         12.01,2       0.25,7

M80 Miehet 80 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



M40 Miehet 40 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Raino Pesu               LeKi                         12.34,3
  2. Mika Tahvanainen         LeKi                         14.14,7       1.40,4


M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Savikko             Leki                         13.36,3
  2. Veikko Kuumola           LeKi                         15.35,6       1.59,3

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Väinö Pääkkö             Kunto-Pirkat                 18.15,4

M30 Miehet 30 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Samuli Kivistö           LeKi                         20.51,0

M35 Miehet 35 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Välimäki          Viialan Viri                 19.07,1