Tulosarkisto‎ > ‎Tulokset 2011-2012‎ > ‎

Tykkilumihiihdot 2012 tulokset

Tykkilumihiihdot 06.01.2012

T U L O K S E T

© Lempäälän Kisa
M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N16; M14; M16; NYL; N20; N18; M18; M20; MYL; M35; N35; M50; M45; M55; M60; M70; M65; M75;

Miehet 8 vuotta (1 kierros) 1.3 km V

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             4.38,0
  2. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa                4.43,9       0.05,9
  3. Lauri-Emil Pajula        Pirkkalan Hiihtäjät           5.21,2       0.43,2
  4. Roni Rämä                Lempäälän Kisa                5.36,5       0.58,5
  5. Iiro Pitkänen            Pirkkalan Hiihtäjät           5.58,7       1.20,7
  6. Erkka Maine              Lauttakylän Luja              6.36,2       1.58,2
  7. Tuomas Leinamo           Kalvolan Isku                 8.10,3       3.32,3
  8. Antto Myllymäki          Lempäälän Kisa               10.08,4       5.30,4
 Poisjääneet   1
  -   8.            Kasper Joensivu          Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta (1 kierros) 1.3 km V

  1. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             5.22,5
  2. Krista Manninen          Valkeakosken Haka             5.23,8       0.01,3
  3. Siiri Ala-Karvia         Ylöjärven Ryhti               5.33,5       0.11,0
  4. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti               6.16,7       0.54,2
  5. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti               6.37,4       1.14,9
  6. Riia Hiitelä             Kankaantaan Kisa              6.39,7       1.17,2
  7. Vieno Ristimäki          Kalvolan Isku                 6.47,5       1.25,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka             8.20,0
  2. Leevi Lampén             Lempäälän Kisa                8.27,3       0.07,3
  3. Seeti Salonen            Valkeakosken Haka             8.50,9       0.30,9
  4. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             9.01,6       0.41,6
  5. Taavi Nyström            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.03,2       0.43,2
  6. Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.13,4       0.53,4
  7. Axel Olander             Ylöjärven Urheilijat          9.30,7       1.10,7
  8. Lauri Rantanen           Alastaron Urheilijat          9.44,7       1.24,7
  9. Eerik Aaltio             Lempäälän Kisa               10.52,7       2.32,7
 10. Teemu Palonen            Pirkkalan Hiihtäjät          11.07,3       2.47,3
 11. Väinö Ristimäki          Kalvolan Isku                11.22,0       3.02,0
 12. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa               12.43,8       4.23,8
 Poisjääneet   1
  -  23.  33835336  Roope Rämä               Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka             8.56,2
  2. Laura Laukkanen          Viialan Viri                  9.03,4       0.07,2
  3. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                  9.06,9       0.10,7
  3. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             9.06,9       0.10,7
  5. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö             9.17,3       0.21,1
  6. Victoria Knape           Vantaan Hiihtoseura           9.23,5       0.27,3
  7. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka             9.54,3       0.58,1
  8. Lisa-Sofie Fabig         Viialan Viri                  9.55,4       0.59,2
  9. Pinja Kianta             Vesilahden Visa              10.00,7       1.04,5
 10. Sonja Leinamo            Kalvolan Isku                10.11,9       1.15,7
 11. Lotta-Maria Maine        Lauttakylän Luja             10.21,8       1.25,6
 12. Elina Seppälä            Ylöjärven Ryhti              10.53,9       1.57,7
 13. Rita Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          10.57,7       2.01,5
 14. Inka Joensivu            Lempäälän Kisa               11.20,5       2.24,3
 15. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            11.24,2       2.28,0
 16. Vilma Rantala            Kangasalan Kisa              12.07,6       3.11,4
 17. Henna Salminen           Tammelan Ryske               12.40,0       3.43,8
 18. Ronja-Maija Salmela      Ruoveden Pirkat              12.41,2       3.45,0
 19. Sanna Virtanen           Kalvolan Isku                12.59,0       4.02,8
 20. Silja Markoff            Kalvolan Isku                15.26,6       6.30,4
 Poisjääneet   1
  -  55.  32995594  Susanna Koskensalo       Mansoniemen Meno
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti               7.42,3
  2. Eero Rantanen            Alastaron Urheilijat          7.44,0       0.01,7
  3. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti               7.46,8       0.04,5
  4. Joonas Leppä             Keuruun Kisailijat            7.58,7       0.16,4
  5. Otto Ville Sivula        Vihdin Viesti                 8.03,4       0.21,1
  6. Vihtori Sormunen         Viialan Viri                  8.12,7       0.30,4
  7. Eetu Tolvanen            Pirkkalan Hiihtäjät           8.15,6       0.33,3
  8. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti               8.26,3       0.44,0
  9. Matias Vaahtio           Ulvilan Ura                   8.26,8       0.44,5
 10. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat               8.28,2       0.45,9
 11. Saku Repo                Alastaron Urheilijat          8.37,3       0.55,0
 12. Hugo Bondfolk            Lauttakylän Luja              8.38,7       0.56,4
 13. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.38,8       0.56,5
 14. Emil Piippo              Pirkkalan Hiihtäjät           8.53,3       1.11,0
 15. Roni Hiitelä             Kankaantaan Kisa              8.55,8       1.13,5
 16. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti               9.06,6       1.24,3
 17. Onni Ilomäki             Pirkkalan Hiihtäjät           9.11,8       1.29,5
 18. Elias Knuutila           Lempäälän Kisa               10.05,4       2.23,1
 19. Jussi Plym               Lempäälän Kisa               10.22,1       2.39,8
 Poisjääneet   1
  -  77.  31876960  Matias Mäkiranta         Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka             7.34,6
  2. Olivia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            7.44,7       0.10,1
  3. Veera Leppänen           Ylöjärven Ryhti               8.27,2       0.52,6
  4. Aino Pitkänen            Punkalaitumen Kunto           8.35,8       1.01,2
  5. Ella Lehtonen            Ruoveden Pirkat               8.40,1       1.05,5
  6. Elina Karinkanta         Pirkkalan Hiihtäjät           8.54,1       1.19,5
  7. Hilma Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.09,3       1.34,7
  8. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö             9.35,7       2.01,1
  9. Maria Koskensalo         Mansoniemen Meno              9.39,4       2.04,8
 10. Rosa Simola              Pirkkalan Hiihtäjät           9.42,6       2.08,0
 11. Kaisa Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.44,0       2.09,4
 12. Ennimaria Järventausta   Ylöjärven Urheilijat          9.45,6       2.11,0
 13. Essi Metsälä             Kalvolan Isku                 9.47,4       2.12,8
 14. Milja Rantala            Kangasalan Kisa               9.49,9       2.15,3
 15. Aino Ristimäki           Kalvolan Isku                10.04,5       2.29,9
 16. Liisa Saarinen           Tammelan Ryske               10.34,9       3.00,3
 17. Aliina Luosa             Lempäälän Kisa               11.25,3       3.50,7
 18. Tiia Jaskari             Lempäälän Kisa               11.34,0       3.59,4
 19. Reetta Leinamo           Kalvolan Isku                13.01,3       5.26,7
 Poisjääneet   1
  - 103.  33833590  Annika Karinkanta        Pirkkalan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                  7.02,0
  2. Eveliina Piippo          Pirkkalan Hiihtäjät           7.26,7       0.24,7
  3. Pinja Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.38,8       0.36,8
  4. Henna Mettalo            Lempäälän Kisa                7.39,5       0.37,5
  5. Riina Tainio             Eura-Kauttuan Urheilijat      7.42,9       0.40,9
  6. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.45,0       0.43,0
  7. Iida Niskanen            Lempäälän Kisa                7.45,9       0.43,9
  8. Jonna Juva               Perniön Urheilijat            7.47,5       0.45,5
  9. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                  7.53,0       0.51,0
 10. Janina Seppälä           Ylöjärven Ryhti               7.57,3       0.55,3
 11. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö             7.57,4       0.55,4
 12. Maija Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.13,2       1.11,2
 13. Pauliina Ojanen          Ylöjärven Ryhti               8.14,0       1.12,0
 14. Jenni Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.17,7       1.15,7
 15. Fanny Laine              Ruoveden Pirkat               8.20,3       1.18,3
 16. Anniina Knuutila         Lempäälän Kisa                8.23,3       1.21,3
 17. Janika Niemenmaa         Virtain Urheilijat            8.34,3       1.32,3
 18. Janna Lindfors           Ruoveden Pirkat               8.44,8       1.42,8
 19. Emma Olander             Ylöjärven Urheilijat          8.45,4       1.43,4
 20. Tiia Tahvanainen         Tampereen Pyrintö             8.45,8       1.43,8
 21. Annika Savolainen        Lauttakylän Luja              8.49,9       1.47,9
 22. Sonja Laasonen           Tampereen Pyrintö             8.56,3       1.54,3
 23. Pihla Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.57,3       1.55,3
 24. Jessika Mäkelä           Ylöjärven Ryhti               8.58,9       1.56,9
 25. Terhi Filatov            Tampereen Hiihtoseura         9.09,2       2.07,2
 26. Emmi Palonen             Pirkkalan Hiihtäjät           9.16,6       2.14,6
 27. Reea Simola              Pirkkalan Hiihtäjät           9.47,5       2.45,5
 28. Piia Riutta              Kalvolan Isku                10.16,3       3.14,3
 Poisjääneet   1
  - 134.  31881049  Taru Teivaala            Ylöjärven Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta (3 kierrosta) 3.9 km V

  1. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          10.52,3
  2. Anni Haavisto            Ylöjärven Ryhti              11.07,2       0.14,9
  3. Rita Rajala              Noormarkun Nopsa             11.29,9       0.37,6
  4. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            11.38,2       0.45,9
  5. Roosa Marjaniemi         Noormarkun Nopsa             11.38,7       0.46,4
  6. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          11.45,2       0.52,9
  7. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat              11.50,5       0.58,2
  8. Sonja Julkunen           Pirkkalan Hiihtäjät          11.53,5       1.01,2
  9. Mei Rinta-Jouppi         Tampereen Pyrintö            11.58,9       1.06,6
 10. Pauliina Roivanen        Ruoveden Pirkat              12.00,1       1.07,8
 11. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           12.04,1       1.11,8
 12. Milka Matilda Ahonen     Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.05,2       1.12,9
 13. Salla Repo               Alastaron Urheilijat         12.06,9       1.14,6
 14. Anniina Vuorinen         Valkeakosken Haka            12.11,0       1.18,7
 15. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              12.20,5       1.28,2
 16. Nea Leppänen             Ylöjärven Ryhti              12.21,8       1.29,5
 17. Iiris Harjuntausta       Ylöjärven Ryhti              12.28,2       1.35,9
 18. Pauliina Pitkänen        Pirkkalan Hiihtäjät          12.33,1       1.40,8
 19. Linda Lehtiniemi         Tampereen Hiihtoseura        13.37,5       2.45,2
 Poisjääneet   1
  - 144.  28996374  Sanni Alatalo            Ylöjärven Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Oskari Raussi            Keuruun Kisailijat           13.57,7
  2. Lassi Vaahtio            Ulvilan Ura                  14.09,9       0.12,2
  3. Olli Haavisto            Tampereen Pyrintö            14.36,4       0.38,7
  4. Juho Heikkinen           Pirkkalan Hiihtäjät          14.45,2       0.47,5
  5. Joni Rauhansalo          Tammelan Ryske               14.50,2       0.52,5
  6. Oskari Hanhioja          Ylöjärven Urheilijat         15.13,4       1.15,7
  7. Visa Joenperä            Ylöjärven Ryhti              15.14,5       1.16,8
  8. Juuso Kuusinen           Tammelan Ryske               15.39,1       1.41,4
  9. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             15.47,8       1.50,1
 10. Sami Repo                Alastaron Urheilijat         16.10,2       2.12,5
 11. Aaron Bondfolk           Lauttakylän Luja             16.17,3       2.19,6
 12. Tuukka Mäkinen           Lauttakylän Luja             16.21,6       2.23,9
 13. Niilo Mäntylä            Valkeakosken Haka            16.30,6       2.32,9
 14. Jaakko Hyrkäs            Viialan Viri                 16.34,2       2.36,5
 15. Roope Nyström            Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.55,2       2.57,5
 16. Atte Ahlstedt            Pirkkalan Hiihtäjät          18.23,1       4.25,4
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Erik Raitala             Noormarkun Nopsa             12.57,3
  2. Jonatan Lindqvist        Gamlakarleby If              13.05,2       0.07,9
  3. Timi Haikka              Viialan Viri                 13.24,0       0.26,7
  4. Juhana Hyytinen          Kangasalan Kisa              13.24,8       0.27,5
  5. Ville Nissinen           Ulvilan Ura                  13.25,5       0.28,2
  6. Arttu Mettalo            Lempäälän Kisa               13.38,3       0.41,0
  7. Risto Kataja             Tampereen Pyrintö            13.45,0       0.47,7
  8. Mikael Virtanen          Karinaisten Kunto            14.01,2       1.03,9
  9. Severi Valkamo           Tampereen Hiihtoseura        14.04,6       1.07,3
 10. Ville Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.05,7       1.08,4
 11. Vili Seppälä             Ylöjärven Ryhti              14.11,9       1.14,6
 12. Valtteri Sillanpää       Noormarkun Nopsa             14.21,7       1.24,4
 13. Kasperi Leponiemi        Viialan Viri                 14.25,7       1.28,4
 14. Joona Koponen            Tampereen Yritys             14.31,1       1.33,8
 15. Arsi Harjuntausta        Kangasalan Kisa              14.32,6       1.35,3
 16. Jukka-Pekka Peltomaa     Tammelan Ryske               14.33,0       1.35,7
 17. Arttu Lähdekorpi         Valkeakosken Haka            14.50,7       1.53,4
 18. Atte Toivanen            Tampereen Pyrintö            14.56,5       1.59,2
 19. Pyry Mustonen            Pirkkalan Hiihtäjät          15.14,3       2.17,0
 Hylätyt   1
  - 209.  30045035  Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa
 Poisjääneet   2
  - 221.  30141447  Lauri Koskensalo         Lempäälän Kisa
  - 214.  30233614  Eevert Toivonen          Pirkkalan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Naiset (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Maija Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.56,8
  2. Liisa Anttila            Valkeakosken Haka            13.02,4       0.05,6
  3. Satu Heikkilä            Valkeakosken Haka            13.37,7       0.40,9
  4. Maria Kerko              Espoon Hiihtoseura           13.43,6       0.46,8
  5. Anni Nord                Valkeakosken Haka            13.50,7       0.53,9
  6. Mervi Pesu               Lempäälän Kisa               13.50,9       0.54,1
  7. Jenni Mattila            Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.03,3       1.06,5
  8. Terhi Salmenoja          Koiviston Isku               15.25,2       2.28,4
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Emma Lehtonen            Ruoveden Pirkat              13.50,2
  2. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             14.12,1       0.21,9
  3. Elina Kangas             Nakkilan Vire                16.44,2       2.54,0
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5.2 km V

  1. Katri Lylynperä          Ylöjärven Ryhti              13.32,6
  2. Laura Ala-Aho            Noormarkun Nopsa             14.33,3       1.00,7
  3. Eeva Linnainmaa          Ylöjärven Urheilijat         14.48,1       1.15,5
  4. Annastiina Latvanen      Viialan Viri                 14.54,5       1.21,9
  5. Selja Harjuntausta       Ylöjärven Ryhti              15.05,8       1.33,2
  6. Maija-Leena Peltomaa     Tammelan Ryske               15.14,8       1.42,2
  7. Jonna Ojanen             Ylöjärven Ryhti              15.45,1       2.12,5
  8. Maria Kataja             Tampereen Pyrintö            15.53,8       2.21,2
  9. Sanna Krekula            Kangasalan Kisa              16.01,2       2.28,6
 10. Annika Salonen           Noormarkun Nopsa             16.39,7       3.07,1
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta (6 kierrosta) 7.8 km V

  1. Artturi Pensasmaa        Ylöjärven Urheilijat         18.05,7
  2. Patrik Rajala            Noormarkun Nopsa             18.40,1       0.34,4
  3. Akseli Vuorinen          Valkeakosken Haka            19.53,7       1.48,0
  4. Tuukka Teivaala          Ylöjärven Urheilijat         20.01,9       1.56,2
  5. Petteri Valtonen         Viialan Viri                 20.43,7       2.38,0
  6. Joni Juva                Perniön Urheilijat           21.21,1       3.15,4
 Poisjääneet   1
  - 251.  27566501  Eero Sampolahti          Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Veikko Rintala           Kankaantaan Kisa             24.53,5
  2. Ville Sampolahti         Noormarkun Nopsa             24.57,6       0.04,1
  3. Henri Lehtomaa           Lammin Säkiä                 25.49,1       0.55,6
  4. Otto Laitinen            Kangasalan Kisa              28.07,1       3.13,6
  5. Ville Paldan             Lempäälän Kisa               28.10,3       3.16,8
  6. Masi Lehtonen            Ylöjärven Urheilijat         28.47,3       3.53,8
 Poisjääneet   1
  - 262.  25681679  Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

Miehet (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               23.25,2
  2. Janne Mononen            Vantaan Hiihtoseura          23.49,7       0.24,5
  3. Samuli Suokko            Valkeakosken Haka            23.56,6       0.31,4
  4. Pasi Pelttari            Keuruun Kisailijat           24.00,3       0.35,1
  5. Hannu Tapio Riipinen     Toijalan Vauhti              24.30,5       1.05,3
  6. Lauri Eskola             Loimaan Jankko               24.44,8       1.19,6
  7. Samuli Kivistö           Lempäälän Kisa               25.22,7       1.57,5
  8. Juho Uotila              Nakkilan Vire                25.31,7       2.06,5
  9. Juhani Timmerbacka       Tampereen Pyrintö            26.02,3       2.37,1
 10. Aki Heinonen             Viialan Viri                 26.18,1       2.52,9
 11. Tommi Martikainen        Koiviston Isku               26.36,2       3.11,0
 12. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         26.54,7       3.29,5
 13. Mika Hakala              Hämeenlinnan Hiihtoseura     26.58,4       3.33,2
 14. Risto Vehmas             Virtain Urheilijat           27.42,4       4.17,2
 Poisjääneet   1
  - 284.  27476714  Ville Kiili              Viialan Viri
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Markus Välimäki          Viialan Viri                 23.48,9
  2. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               25.25,0       1.36,1
  3. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         27.20,8       3.31,9
  4. Jani Hevonoja            Viialan Viri                 27.57,4       4.08,5
  5. Jari Nieminen            Viialan Viri                 28.08,7       4.19,8
  6. Mika Tahvanainen         Lempäälän Kisa               28.13,6       4.24,7
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta (3 kierrosta) 3.9 km V

  1. Mari Marttinen           Vantaan Hiihtoseura          11.31,0
  2. Jaana Hietaranta         Tampereen Yritys             11.56,2       0.25,2
  3. Merja Teräväinen         Someron Esa                  12.14,7       0.43,7
  4. Tarja Potila             Viialan Viri                 12.22,8       0.51,8
  5. Aino Eliisa Berg         Tampereen Yritys             12.38,7       1.07,7
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Reijo Niemi              Vantaan Hiihtoseura          13.53,7
  2. Olli Pohjolainen         Lauttakylän Luja             14.05,3       0.11,6
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           12.25,3
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           12.27,5       0.02,2
  3. Arto Nissinen            Ulvilan Ura                  13.03,0       0.37,7
  4. Juha Vankka              Ylöjärven Ryhti              13.25,7       1.00,4
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Veli-Pekka Vänni         Jämin Jänne                  13.02,4
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                13.46,0       0.43,6
  3. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            14.14,8       1.12,4
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Leino Nisula             Virtain Urheilijat            6.53,7
  2. Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat            7.10,1       0.16,4
  3. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                   7.15,1       0.21,4
  4. Veikko Hannula           Lielahden Kipinä              7.21,5       0.27,8
  5. Urpo Leinonen            Rekolan Raikas                7.39,3       0.45,6
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 2.6 km V

  1. Martti Kivelä            Kuorkä                        7.39,5
  2. Aimo Virkki              Lempäälän Kisa                7.54,8       0.15,3
  3. Raimo Huppunen           Vantaan Hiihtoseura           7.55,7       0.16,2
  4. Lauri Tahvanainen        Lempäälän Kisa                8.48,1       1.08,6
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Antti Yli-Pieti          Someron Esa                   7.12,3
  2. Väinö Pääkkö             Kyröskosken Ponsi             7.35,1       0.22,8
  3. Severi Halkosaari        Jokioisten Jänne              8.23,6       1.11,3
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta 2.6 km V

  1. Arvo Mikkonen            Viialan Viri                  8.57,7
Sarjaluettelo
Comments