Tulosarkisto‎ > ‎Tulokset 2009-2010‎ > ‎

Tykkilumihiihdot 27.11.2010 (V) / Tulokset

Tykkilumihiihdot 27.11.2010

T U L O K S E T

© Lempäälän Kisa
M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N16; M14; M16; NYL; N20; M18; MYL; M20; M60; M65; N35; M35; M45; M50; M55;

Miehet 8 vuotta (1 kierros) 1.3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leevi Lampen             Lempäälän Kisa                5.00,0
  2. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa                5.58,0       0.58,0
  3. Elmeri Syrjälä           Tammelan Ryske                6.08,0       1.08,0
  4. Roni Rämä                Lempäälän Kisa                7.56,0       2.56,0
  5. Väinö Ristimäki          Kalvolan Isku                 8.42,0       3.42,0
  6. Toni Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.20,0       5.20,0
 Poisjäänyt   1
  -   6.            Manu Haikka              Viialan Viri
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta (1 kierros) 1.3 km V

  1. Aino-Kaisa Sihvonen      Virtain Urheilijat            5.20,0
  2. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö             5.52,0       0.32,0
  3. Aada Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.37,0       2.17,0
  4. Silja Markoff            Kalvolan Isku                10.27,0       5.07,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Saku Repo                Alastaron Urheilijat          9.12,0
  2. Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.26,0       0.14,0
  3. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat          9.29,0       0.17,0
  4. Iiro Uusitalo            Tammelan Ryske                9.42,0       0.30,0
  5. Lauri Rantanen           Alastaron Urheilijat          9.52,0       0.40,0
  6. Onni Ilomäki             Pirkkalan Hiihtäjät           9.53,2       0.41,2
  7. Jere Huvila              Alastaron Urheilijat         10.06,0       0.54,0
  8. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.10,0       0.58,0
  9. Niilo Syrjälä            Tammelan Ryske               10.38,0       1.26,0
 10. Roope Rämä               Lempäälän Kisa               10.46,0       1.34,0
 11. Jesse Huvila             Alastaron Urheilijat         12.03,0       2.51,0
 12. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti              12.36,0       3.24,0
 13. Oskari Aumo              Kalvolan Isku                13.29,0       4.17,0
 14. Venni Silmälä            Tammelan Ryske               18.01,0       8.49,0
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilija    9.22,0
  2. Lotta Sinisalo           Ruoveden Pirkat              10.00,0       0.38,0
  3. Veera Sihvonen           Virtain Urheilijat           10.12,0       0.50,0
  4. Aino Ristimäki           Kalvolan Isku                11.18,0       1.56,0
  5. Maria Koskensalo         Mansoniemen Meno             11.27,0       2.05,0
  6. Maija Mäenpää            Kalvolan Isku                11.41,0       2.19,0
  7. Laura Laukkanen          Viialan Viri                 11.52,0       2.30,0
  8. Pauliina Holm            Kosken Kaiku                 12.00,0       2.38,0
  9. Susanna Koskensalo       Mansoniemen Meno             12.38,0       3.16,0
 10. Milana Itäpää            Ylöjärven Ryhti              13.59,0       4.37,0
 11. Tiia Jaskari             Lempäälän Kisa               14.47,0       5.25,0
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Jaska Lius               Tampereen Hiihtoseura         7.59,0
  2. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija    8.07,0       0.08,0
  3. Leo Rantahalvari         Alastaron Urheilijat          8.18,0       0.19,0
  4. Lari Laine               Kankaantaan Kisa              8.19,0       0.20,0
  5. Eero Rantanen            Alastaron Urheilijat          8.23,0       0.24,0
  6. Joni Rauhansalo          Tammelan Ryske                8.30,0       0.31,0
  7. Onni Rantahalvari        Alastaron Urheilijat          8.34,0       0.35,0
  8. Niklas Heikkilä          Kouvolan Hiihtoseura          8.45,0       0.46,0
  9. Visa Joenperä            Ylöjärven Ryhti               8.48,0       0.49,0
 10. Joonas Leppä             Keuruun Kisailijat            9.04,0       1.05,0
 11. Juuso Kuusinen           Tammelan Ryske                9.08,0       1.09,0
 12. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.37,0       1.38,0
 13. Ville Tattinen           Alastaron Urheilijat          9.55,0       1.56,0
 14. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat              10.01,0       2.02,0
 15. Eemeli Toivanen          Kouvolan Hiihtoseura         10.05,0       2.06,0
 16. Vili Silmälä             Tammelan Ryske               10.11,0       2.12,0
 17. Arttu Heikkinen          Lempäälän Kisa               10.21,0       2.22,0
 18. Matti Hälikkä            Lempäälän Kisa               10.39,0       2.40,0
 Poisjäänyt   1
  -  58.  30578890  Ville-Petteri Savolainen Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Juulia Puheloinen        Valkeakosken Haka             8.44,0
  2. Iida Niskanen            Lempäälän Kisa                8.52,0       0.08,0
  3. Elina Karinkanta         Pirkkalan Hiihtäjät           9.11,0       0.27,0
  4. Annika Karinkanta        Pirkkalan Hiihtäjät           9.13,0       0.29,0
  5. Alina Hanhiniemi         Noormarkun Nopsa              9.16,0       0.32,0
  6. Laura Lehtikuusi         Lempäälän Kisa                9.28,0       0.44,0
  7. Pihla Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.40,0       0.56,0
  8. Anniina Knuutila         Lempäälän Kisa                9.51,2       1.07,2
  9. Susanna Aho              Jämin Jänne                  10.01,0       1.17,0
 10. Petra Suomela            Lempäälän Kisa               10.17,0       1.33,0
 11. Tiia Sinisalo            Ruoveden Pirkat              10.28,0       1.44,0
 12. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö            10.54,0       2.10,0
 13. Aliina Luosa             Lempäälän Kisa               10.55,0       2.11,0
 Poisjäänyt   1
  -  79.  33759742  Jessika Mäkelä           Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Wilma Vinkanharju        Hyvinkään Hiihtäjät           7.17,0
  2. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                  7.36,0       0.19,0
  3. Laura Setälä             Noormarkun Nopsa              7.45,0       0.28,0
  4. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat               8.25,0       1.08,0
  5. Pinja Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.28,0       1.11,0
  6. Pihla Kankaanpää         Lauttakylän Luja              8.36,0       1.19,0
  7. Johanna Muhonen          Vihdin Viesti                 8.42,0       1.25,0
  8. Iiris Harjuntausta       Ylöjärven Ryhti               8.46,0       1.29,0
  9. Janina Seppälä           Ylöjärven Ryhti               8.58,0       1.41,0
 10. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.00,0       1.43,0
 11. Annika Savolainen        Lauttakylän Luja              9.05,0       1.48,0
 12. Milla Viisanen           Rajamäen Kehitys              9.09,0       1.52,0
 13. Venla Leutonen           Rajamäen Kehitys              9.19,0       2.02,0
 14. Janika Niemenmaa         Virtain Urheilijat            9.59,0       2.42,0
 15. Tiia Tahvanainen         Tampereen Pyrintö            10.12,0       2.55,0
 Poisjäänyt   1
  -  91.  29065482  Rita Rajala              Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta (3 kierrosta) 3.9 km V

  1. Sanni Nokelainen         Noormarkun Nopsa             11.16,0
  2. Linda Vahela             Lauttakylän Luja             11.27,0       0.11,0
  2. Emilia Kulhelm           Kaipolan Vire                11.27,0       0.11,0
  4. Annastiina Latvanen      Viialan Viri                 11.31,0       0.15,0
  5. Saana Kankaanpää         Lauttakylän Luja             12.01,0       0.45,0
  6. Anni Haavisto            Ylöjärven Ryhti              12.07,0       0.51,0
  7. Salla Repo               Alastaron Urheilijat         12.09,0       0.53,0
  8. Jasmin Tuominen          Nastolan Naseva              12.36,0       1.20,0
  9. Pauliina Roivanen        Ruoveden Pirkat              13.28,0       2.12,0
 Keskeytys   1
  - 105.  28403087  Laura Ala-Aho            Noormarkun Nopsa
 Poisjäänyt   2
  - 109.  27564723  Elina Salmio             Noormarkun Nopsa
  - 101.  29636659  Roosa Marjaniemi         Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               15.10,0
  2. Vili Seppälä             Ylöjärven Ryhti              15.44,0       0.34,0
  3. Olli Haavisto            Tampereen Pyrintö            16.06,0       0.56,0
  4. Juho Heikkinen           Pirkkalan Hiihtäjät          16.13,0       1.03,0
  5. Kasperi Leponiemi        Viialan Viri                 16.32,0       1.22,0
  6. Sami Repo                Alastaron Urheilijat         17.58,8       2.48,8
  7. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             18.34,0       3.24,0
  8. Jesse Mäkelä             Ylöjärven Ryhti              20.52,8       5.42,8
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Juho Marjaniemi          Noormarkun Nopsa             13.52,0
  2. Jonatan Lindqvist        Porin Seudun Hiihtäjät       14.29,0       0.37,0
  3. Ville Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.12,0       1.20,0
  4. Lauri Koskensalo         Lempäälän Kisa               15.42,8       1.50,8
  5. Arttu Lähdekorpi         Valkeakosken Haka            15.58,8       2.06,8
  6. Sauli Pietikäinen        Kouvolan Hiihtoseura         17.28,8       3.36,8
Sarjaluettelo

Naiset (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Liisa Anttila            Valkeakosken Haka            14.08,0
  2. Sonja Kallio             Valkeakosken Haka            14.24,5       0.16,5
  3. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki             14.27,7       0.19,7
  4. Johanna Riihivuori       Vuokatti Ski Team Kainuu     14.38,5       0.30,5
  5. Jenni Mattila            Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.48,2       0.40,2
  6. Jenni Höylänen           Lauttakylän Luja             14.50,8       0.42,8
  7. Satu Heikkilä            Valkeakosken Haka            15.09,5       1.01,5
  8. Anni Ala-Mettälä         Tampereen Pyrintö            15.35,9       1.27,9
  9. Mari Lindström           Kyrkslätt If                 16.31,5       2.23,5
 10. Tiia Tallila             Valkeakosken Haka            16.51,2       2.43,2
 Poisjäänyt   2
  - 205.  33612397  Satu Kemppainen          Ristijärven Pyry
  - 204.  27544950  Julia Rask               Pargas IF
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Heta Jalonen             Karinaisten Kunto            14.28,1
  2. Laura Juntunen           Kankaanpään Urheilijat       15.16,9       0.48,8
  3. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             15.43,0       1.14,9
  4. Petra Katainen           Pakilan Veto                 15.47,6       1.19,5
  5. Noora Rajakallio         Kankaantaan Kisa             16.27,5       1.59,4
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta (6 kierrosta) 7.8 km V

  1. Antti Ojansivu           Ylöjärven Ryhti              18.39,0
  2. Juuso Lotta              Lahden Hiihtoseura           18.40,9       0.01,9
  3. Ville Sampolahti         Noormarkun Nopsa             19.27,5       0.48,5
  4. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          20.06,1       1.27,1
  5. Mikael Koivunen          Lammin Säkiä                 20.07,5       1.28,5
  6. Veikko Rintala           Kankaantaan Kisa             20.29,0       1.50,0
  7. Ville Säteri             Keravan Urheilijat           20.31,5       1.52,5
  8. Miko Flinkman            Hyvinkään Hiihtäjät          20.49,5       2.10,5
  9. Patrik Rajala            Noormarkun Nopsa             21.04,0       2.25,0
 10. Topias Haavisto          Ylöjärven Ryhti              21.23,2       2.44,2
 11. Aleksi Leino             Kankaantaan Kisa             21.23,7       2.44,7
 12. Niko Takala              Lempäälän Kisa               22.30,5       3.51,5
Sarjaluettelo

Miehet (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               24.13,4
  2. Johan Gustafsson         Borgå Akilles                24.20,9       0.07,5
  3. Alexander Artemyev       Imatran Urheilijat           24.28,8       0.15,4
  4. Jukka Vastaranta         Valkeakosken Haka            24.37,6       0.24,2
  5. Juha-Matti Mikkolainen   Valkeakosken Haka            24.40,2       0.26,8
  6. Hannu Riipinen           Toijalan Vauhti              24.49,6       0.36,2
  7. Joachim Gustafsson       Borgå Akilles                24.50,8       0.37,4
  8. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves           24.51,3       0.37,9
  9. Petteri Penttilä         Ikaalisten Urheilijat        24.51,9       0.38,5
 10. Markus Välimäki          Ylöjärven Urheilijat         25.07,4       0.54,0
 11. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                 25.33,1       1.19,7
 12. Erik Lindroos            Pargas IF                    25.46,7       1.33,3
 13. Samuli Kivistö           Lempäälän Kisa               25.54,5       1.41,1
 14. Eerik Puranen            Kivijärven Kivekkäät         25.56,4       1.43,0
 15. Antti-Markus Kirssi      Myllykosken Kilpa-Veikot     25.59,6       1.46,2
 16. Hannu Kirstinä           Oulun Hiihtoseura            26.05,0       1.51,6
 17. Jyri Korhonen            Lempäälän Kisa               26.11,7       1.58,3
 18. Arto Hakala              Hämeenlinnan Hiihtoseura     26.12,9       1.59,5
 19. Joonas Lotta             Lahden Hiihtoseura           26.30,8       2.17,4
 20. Juho Uotila              Nakkilan Vire                26.41,7       2.28,3
 21. Juha Hirsimäki           Jalasjärven Jalas            26.47,8       2.34,4
 22. Ville Tähtinen           Nousiaisten Alku             27.01,7       2.48,3
 23. Arttu Lehtovaara         Lahden Hiihtoseura           27.38,5       3.25,1
 24. Kalle Rytkönen           Rajamäen Kehitys             28.38,9       4.25,5
 25. Sami Tuominen            Nastolan Naseva              29.01,4       4.48,0
 Keskeytys   1
  - 251.  27529360  Aki Pajunoja             Valkeakosken Haka
 Poisjäänyt   5
  - 271.  23346958  Samuli Suokko            Valkeakosken Haka
  - 270.  25343331  Jukka Vanhapiha          Anjalan Liitto
  - 266.  23276439  Miska-Petteri Sinisalo   Jämsänkosken Ilves
  - 261.  22601335  Mikko Mustonen           Mikkelin Hiihtäjät
  - 256.  28592613  Harri Kallioniemi        Äänekosken Huima
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka            25.35,4
  2. Atte Kiskola             Lammin Säkiä                 26.11,4       0.36,0
  3. Jere Yrjölä              Keimolan Kaiku               26.20,0       0.44,6
  4. Lauri Linnainmaa         Ylöjärven Urheilijat         26.51,7       1.16,3
  5. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           27.02,5       1.27,1
  6. Roope Kinnunen           Huhtasuon Hiihto 2000        27.31,7       1.56,3
  7. Veli-Matti Haavisto      Ylöjärven Urheilijat         27.58,4       2.23,0
  8. Tero Linnainmaa          Ylöjärven Urheilijat         28.05,8       2.30,4
  9. Juha Koivistoinen        Rajamäen Kehitys             28.36,4       3.01,0
 Poisjäänyt   1
  - 287.  28431237  Joonas Muhonen           Vihdin Viesti
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske                7.34,0
  2. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                   7.45,8       0.11,8
  3. Juha Kokko               Varalan Maratonklubi          8.08,4       0.34,4
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta (2 kierrosta) 2.6 km V

  1. Tapio Rajamäki           Tampereen Pyrintö             8.06,1
  2. Aimo Virkki              Lempäälän Kisa                8.38,3       0.32,2
  3. Lauri Tahvanainen        Lempäälän Kisa                9.58,5       1.52,4
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta (3 kierrosta) 3.9 km V

  1. Merja Teräväinen         Someron Esa                  12.38,5
  2. Jaana Hietaranta         Tampereen Yritys             12.41,9       0.03,4
  3. Hannele Uusitalo         Loimaan Jankko               13.02,2       0.23,7
  4. Tarja Potila             Viialan Viri                 13.18,6       0.40,1
  5. Aino Berg                Tampereen Yritys             13.42,6       1.04,1
 Poisjäänyt   1
  - 314.  34414455  Tytti Pelkonen           Someron Esa
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta (8 kierrosta) 10.4 km V

  1. Jan Bremer               Borgå Akilles                26.44,6
  2. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               27.47,9       1.03,3
  3. Erno Koveluhta           Tampereen Yritys             28.39,3       1.54,7
  4. Jani Hevonoja            Viialan Viri                 29.34,8       2.50,2
  5. Mika Tahvanainen         Lempäälän Kisa               29.38,9       2.54,3
  6. Sami Martin              Pirkkalan Hiihtäjät          34.44,4       7.59,8
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Olli Savikko             Lempäälän Kisa               13.48,5
  2. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           13.51,7       0.03,2
  3. Jari Nieminen            Padasjoen Yritys             14.04,8       0.16,3
  4. Veikko Kuumola           Lempäälän Kisa               15.20,6       1.32,1
 Poisjäänyt   2
  - 336.  22782665  Jari Paavola             Pargas IF
  - 334.  32757635  Mika Keronen             Kouvolan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Pekka Siiskonen          Tampereen Pyrintö            14.29,0
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                14.56,2       0.27,2
  3. Kauko Pekkarinen         Oripään Urheilijat           15.05,9       0.36,9
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta (4 kierrosta) 5.2 km V

  1. Aarne Vartiainen         Simpeleen Urheilijat         15.13,4
  2. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            15.21,0       0.07,6
Sarjaluettelo
Comments