Tykkilumihiihdot 29.12.2012

T U L O K S E T

© Lempäälän Kisa
M16; M18; NYL; N20; N18; M45; M50; M55; M60; N45; M65; M70; M75; MYL; M20; M35; M40; M08; N08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; N16;

Miehet 16 vuotta 5 km V

  1. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               13.22,6
  2. Kasperi Leponiemi        Viialan Viri                 14.36,7       1.14,1
  3. Juho Heikkinen           Pirkkalan Hiihtäjät          14.43,0       1.20,4
  4. Pyry Mustonen            Pirkkalan Hiihtäjät          14.47,0       1.24,4
  5. Joona Koponen            Tampereen Yritys             15.17,1       1.54,5
  6. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             15.31,2       2.08,6
  7. Sauli Heinänen           Lempäälän Kisa               18.18,0       4.55,4
 Poisjääneet   3
  - 210.  29630024  Okko Kettunen            Vehkalahden Veikot
  - 205.  22560887  *Arttu Mettalo           Lempäälän Kisa
  - 203.  30925993  Vili Seppälä             Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 5 km V

  1. Antti Salonen            Ylöjärven Urheilijat         14.28,9
  2. Teemu Siukola            Ylöjärven Ryhti              15.19,3       0.50,4
  3. Joni Salmi               Ylöjärven Ryhti              15.37,8       1.08,9
 --  Ville Mäntynen           Tampereen Pyrintö            17.48,6       3.19,7
 Poisjääneet   2
  - 223.  40068278  Juhana Hyytinen          Kangasalan Kisa
  - 221.  24440549  Timi Haikka              Viialan Viri
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Liisa Anttila            Valkeakosken Haka            14.06,3
  2. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            14.30,2       0.23,9
  3. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             14.55,3       0.49,0
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

  1. Oona Kettunen            Vehkalahden Veikot           14.34,2
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Selja Harjuntausta       Ylöjärven Ryhti              16.34,4
  2. Jonna Ojanen             Ylöjärven Ryhti              16.49,9       0.15,5
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km V

  1. Mika Leppämäki           Ruoveden Pirkat              15.49,2
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

  1. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           13.43,6
  2. Reima Majamäki           Ylöjärven Urheilijat         13.56,6       0.13,0
  3. Hannu Ala-Kapee          Kangasalan Kisa              13.59,5       0.15,9
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

  1. Olli Pohjolainen         Lauttakylän Luja             14.29,4
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                14.36,8       0.07,4
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km V

  1. Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat           14.56,0
  2. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               15.04,6       0.08,6
  3. Veikko Hannula           Lielahden Kipinä             16.16,7       1.20,7
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 3 km V

  1. Tytti Pelkonen           Someron Esa                   9.20,2
  2. *Aino Berg               Tampereen Yritys              9.53,8       0.33,6
  3. *Jaana Hietaranta        Tampereen Yritys             10.03,9       0.43,7
  4. Tarja Potila             Viialan Viri                 10.08,2       0.48,0
  5. *Anne Kuusela            Tampereen Pyrintö            10.50,9       1.30,7
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 3 km V

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku                8.44,7
  2. Väinö Pääkkö             Kankaantaan Kisa              8.57,9       0.13,2
  3. Tapio Rajamäki           Tampereen Pyrintö             8.59,1       0.14,4
  4. Mauno Myllymäki          Kankaantaan Kisa              9.05,3       0.20,6
  5. Antti Peltokangas        Riihimäen Kiista-Veikot       9.43,1       0.58,4
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 3 km V

  1. Pekka Forss              Kankaantaan Kisa              9.03,7
  2. Raimo Huppunen           Vantaan Hiihtoseura           9.28,3       0.24,6
  3. *Martti Kivelä           Kuoreveden Kärki              9.54,2       0.50,5
  4. Pauli Koppinen           Vantaan Hiihtoseura          10.08,7       1.05,0
  5. *Timo Marttila           Pöytyän Urheilijat           10.11,9       1.08,2
  6. Veikko Kenttä            Pakilan Veto                 10.16,4       1.12,7
  7. *Aimo Virkki             Lempäälän Kisa               10.39,1       1.35,4
  8. Lauri Tahvanainen        Lempäälän Kisa               11.31,9       2.28,2
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta 3 km V

  1. Osmo Sääski              Tampereen Hiihtoseura        10.59,7
Sarjaluettelo

Miehet 10.5 km V

  1. Ristomatti Hakola        Kankaanpään Urheilijat       25.20,4
  2. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               25.22,2       0.01,8
  3. Markus Sinijärvi         Valkeakosken Haka            26.04,9       0.44,5
  4. Hannu Teisala            Viialan Viri                 26.28,9       1.08,5
  5. *Lasse Lemmetti          Lempäälän Kisa               26.49,0       1.28,6
  6. Arttu Salminen           Viialan Viri                 27.23,0       2.02,6
  7. Jussi Salo               Lempäälän Kisa               27.23,5       2.03,1
  8. Henri Kaukanen           Mäntän Valo                  28.26,1       3.05,7
  9. Lasse Lehtisyrjä         Ylöjärven Urheilijat         28.47,2       3.26,8
 10. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat         28.47,9       3.27,5
 11. Tommi Martikainen        Koiviston Isku               29.12,1       3.51,7
 12. Antti Korpi              Pirkkalan Hiihtäjät          30.06,5       4.46,1
 Poisjääneet   3
  - 293.  26472968  *Samuli Kivistö          Lempäälän Kisa
  - 291.  27476714  Ville Kiili              Viialan Viri
  - 280.  40077394  Kai Samposalo            Pirkkalan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10.5 km V

  1. Veikko Rintala           Kankaantaan Kisa             29.16,8
  2. Tomi Peltomaa            Ylöjärven Ryhti              33.03,3       3.46,5
 Poisjääneet   1
  - 298.  30153781  Masi Lehtonen            Ylöjärven Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10.5 km V

  1. *Heikki Yijälä           Kaipolan Vire                31.13,4
  2. *Jani Hevonoja           Viialan Viri                 31.31,6       0.18,2
  3. Tapio Rautell            Lohjan Louhi                 34.20,9       3.07,5
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10.5 km V

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           27.04,1
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           28.10,2       1.06,1
  3. Jari Jaakkola            Raision Kuula                28.14,0       1.09,9
  4. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         29.31,5       2.27,4
  5. Mika Tahvanainen         Lempäälän Kisa               30.48,3       3.44,2
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1.3 km V

  1. Toni Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.13,4
  2. Roope Jyrkinen           Viialan Viri                  5.45,3       0.31,9
  3. Konsta Manninen          Valkeakosken Haka             6.19,7       1.06,3
  4. Kasper Joensivu          Lempäälän Kisa                6.21,6       1.08,2
  5. *Niilo Jalkanen          Kankaantaan Kisa              6.29,8       1.16,4
  6. Miika Niemelä            Lempäälän Kisa                7.06,0       1.52,6
  7. Aatu Vaittinen           Lempäälän Kisa                7.07,3       1.53,9
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1.3 km V

  1. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti               5.19,4
  2. Vieno Ristimäki          Kalvolan Isku                 5.26,8       0.07,4
  3. Helmi Hujanen            Viialan Viri                  5.50,8       0.31,4
  4. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa                6.15,0       0.55,6
  5. Nella Laine              Kalvolan Isku                 7.21,6       2.02,2
  6. Saana Paananen           TaHS                          7.57,1       2.37,7
  7. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               9.24,9       4.05,5
  8. Liisa Laakso             Kalvolan Isku                13.24,7       8.05,3
 Poisjääneet   1
  -  15.  34580839  Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2.5 km V

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             8.26,1
  2. Leevi Lampén             Lempäälän Kisa                8.53,3       0.27,2
  3. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa                9.27,4       1.01,3
  4. Teemu Palonen            Pirkkalan Hiihtäjät           9.34,5       1.08,4
  5. Rauli Aho                Valkeakosken Haka             9.36,5       1.10,4
  6. Manu Haikka              Viialan Viri                  9.46,0       1.19,9
  7. Joona Lahtinen           Valkeakosken Haka             9.53,3       1.27,2
  8. Henrik Lehtinen          Lauttakylän Luja             10.26,1       2.00,0
  9. Väinö Ristimäki          Kalvolan Isku                10.42,0       2.15,9
 10. Roni Rämä                Lempäälän Kisa               11.05,0       2.38,9
 11. Erkka Maine              Lauttakylän Luja             11.06,5       2.40,4
 12. Otro Kettunen            Vehkalahden Veikot           11.22,5       2.56,4
 13. Tuomas Leinamo           Kalvolan Isku                13.04,1       4.38,0
 --  Otto Balck               Täby Is Skidor               11.26,0       2.59,9
 Poisjääneet   3
  -  38.  40205220  Atte Urvanta             Lempäälän Kisa
  -  28.  34481750  Elmeri Lehtinen          Lauttakylän Luja
  -  23.  32982387  Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2.5 km V

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             8.36,8
  2. Krista Manninen          Valkeakosken Haka             9.19,6       0.42,8
  3. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             9.31,8       0.55,0
  4. Aada Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.48,7       1.11,9
  5. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö            10.02,5       1.25,7
  6. Jessica Junkkala         Vammalan Seudun Voima        10.10,8       1.34,0
  7. Nelli Paulamäki          Valkeakosken Haka            10.11,3       1.34,5
  8. Emmi Pohjolainen         Lauttakylän Luja             10.31,0       1.54,2
  9. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa               10.52,1       2.15,3
 10. Henna Salminen           Tammelan Ryske               10.54,4       2.17,6
 11. Nina Välimäki            Vammalan Seudun Voima        10.57,4       2.20,6
 12. Sanna Virtanen           Kalvolan Isku                11.16,7       2.39,9
 13. Riia Hiitelä             Kankaantaan Kisa             11.25,9       2.49,1
 14. Amanda Yli-Futka         Nakkilan Vire                11.32,3       2.55,5
 15. *Maria Yijälä            Kaipolan Vire                11.48,8       3.12,0
 16. Elmiina Laakso           Kalvolan Isku                16.50,6       8.13,8
 Poisjääneet   1
  -  44.  40055658  Vilma Rantala            Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti               9.03,8
  2. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti               9.25,1       0.21,3
  3. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka             9.32,0       0.28,2
  4. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             9.37,8       0.34,0
  5. *Mikko Raitala           Alastaron Urheilijat          9.47,4       0.43,6
  6. Roni Hiitelä             Kankaantaan Kisa             10.01,7       0.57,9
  7. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti              10.21,7       1.17,9
  8. Eetu Mutikainen          Lempäälän Kisa               10.21,8       1.18,0
  9. Arttu Alppiranta         Kangasalan Kisa              10.25,5       1.21,7
 10. Kalle Ijäs               Ylöjärven Urheilijat         10.26,6       1.22,8
 11. Seeti Salonen            Valkeakosken Haka            10.42,4       1.38,6
 12. Onni Ilomäki             Pirkkalan Hiihtäjät          10.46,6       1.42,8
 13. Juho Veikkolainen        Viialan Viri                 10.53,5       1.49,7
 14. Ilmari Aho               Valkeakosken Haka            10.56,1       1.52,3
 15. Vilho Kärkimaa           Ylöjärven Urheilijat         11.23,3       2.19,5
 16. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa               11.24,7       2.20,9
 17. *Oskari Aumo             Kalvolan Isku                11.29,0       2.25,2
 18. Leevi Lipponen           Lempäälän Kisa               11.31,7       2.27,9
 19. Roope Rämä               Lempäälän Kisa               11.42,3       2.38,5
 20. Jussi Plym               Lempäälän Kisa               11.43,4       2.39,6
 21. Tatu Formisto            Lempäälän Kisa               11.47,7       2.43,9
 22. Matias Mäkiranta         Lempäälän Kisa               11.50,9       2.47,1
 23. Tommi Valkolehto         Kankaantaan Kisa             12.22,4       3.18,6
 24. Venni Silmälä            Tammelan Ryske               13.50,1       4.46,3
 Hylätyt   1
  -  84.  31343817  Julius Mäkinen           Kankaantaan Kisa
 Poisjääneet   1
  -  71.  33339641  *Elias Knuutila          Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

  1. Milja Rantala            Kangasalan Kisa              10.18,1
  2. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                 10.18,7       0.00,6
  3. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka            10.25,0       0.06,9
  4. Julia Junkkala           Vammalan Seudun Voima        10.40,4       0.22,3
  5. Sonja Leinamo            Kalvolan Isku                11.14,4       0.56,3
  6. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               11.20,3       1.02,2
  7. Lotta Sinisalo           Ruoveden Pirkat              11.24,3       1.06,2
  8. Maria Koskensalo         Mansoniemen Meno             11.31,0       1.12,9
  9. Aino Ristimäki           Kalvolan Isku                11.31,7       1.13,6
 10. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            11.49,6       1.31,5
 11. Lotta-Maria Maine        Lauttakylän Luja             11.54,8       1.36,7
 12. Tiia Jaskari             Lempäälän Kisa               12.43,1       2.25,0
 13. Inka Joensivu            Lempäälän Kisa               12.50,4       2.32,3
 14. Susanna Koskensalo       Mansoniemen Meno             13.03,5       2.45,4
 Poisjääneet   2
  - 100.  34547199  Mila Manninen            Valkeakosken Haka
  -  93.  34533941  Maija Mäenpää            Kalvolan Isku
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 3 km V

  1. Joni Rauhansalo          Valkeakosken Haka             8.18,6
  2. Jaakko Hyrkäs            Viialan Viri                  9.01,5       0.42,9
  3. Aaro Aho                 Valkeakosken Haka             9.23,6       1.05,0
  4. Miikka Pyykkö            Valkeakosken Haka             9.35,8       1.17,2
  5. Jonne Lahtinen           Valkeakosken Haka             9.40,3       1.21,7
  6. Joonatan Junkkala        Vammalan Seudun Voima         9.45,1       1.26,5
  7. Eetu Tolvanen            Pirkkalan Hiihtäjät          10.03,4       1.44,8
  8. Lassi Holkonen           Ruoveden Pirkat              10.09,7       1.51,1
  9. Vili Silmälä             Tammelan Ryske               10.16,1       1.57,5
 10. *Konsta Jalkanen         Kankaantaan Kisa             10.25,9       2.07,3
 11. Ville-Petteri Savolainen Kangasalan Kisa              10.42,6       2.24,0
 12. Eetu Peltomaa            Ylöjärven Ryhti              11.04,6       2.46,0
 13. Eemeli Laakso            Kalvolan Isku                18.22,5      10.03,9
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka             9.01,8
  2. Iida Niskanen            Lempäälän Kisa                9.23,7       0.21,9
  3. Sarita Nieminen          Viialan Viri                  9.24,4       0.22,6
  4. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka             9.40,7       0.38,9
  5. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                  9.46,1       0.44,3
  6. Lotta Välkki             Kangasalan Kisa              10.31,9       1.30,1
  7. Emmi Palonen             Pirkkalan Hiihtäjät          10.37,0       1.35,2
  8. Aino Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          10.45,6       1.43,8
  9. *Anniina Knuutila        Lempäälän Kisa               11.13,3       2.11,5
 10. Veera Tahvanainen        Tampereen Pyrintö            12.35,5       3.33,7
 11. Reetta Leinamo           Kalvolan Isku                13.51,8       4.50,0
 Poisjääneet   1
  - 123.  34492891  Jenny Viitanen           Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 3 km V

  1. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                  8.30,5
  2. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö             9.22,1       0.51,6
  3. Henna Mettalo            Lempäälän Kisa                9.52,9       1.22,4
  4. Essi Holkonen            Ruoveden Pirkat               9.53,9       1.23,4
  5. Iiris Harjuntausta       Ylöjärven Ryhti              10.03,7       1.33,2
  6. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              10.06,3       1.35,8
  7. Tiia Tahvanainen         Tampereen Pyrintö            11.04,8       2.34,3
  8. Sonja Laasonen           Tampereen Pyrintö            11.24,6       2.54,1
  9. Piia Riutta              Kalvolan Isku                11.38,0       3.07,5
 10. Varpu Aho                Valkeakosken Haka            11.40,0       3.09,5
 Poisjääneet   1
  - 138.  31866310  Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo